Aramejský otčenáš

Obraz „ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ“ vznikl na základě stejnojmenné knihy Neila Douglase Klotze Ph.D.

Slova nejrozšířenější křesťanské modlitby zná asi většina i „nevěřících“ lidí. Latinský a později řecký překlad původních slov historické postavy Ježíše Nazaretského (později Ježíše Krista) ve své strohosti dané vývojem doby i pozdější křesťanskou dogmatikou postrádají barvitost, poetiku a citovost původního Aramejského znění. Jak blíže nám pro pochopení a procítění obsahu jsou například slova:

„Nedej, aby nás oklamal povrch věcí, ale osvoboď nás od toho, co nás zdržuje (od našeho pravého cíle).“
oproti tradičnímu textu:
„Neuveď nás v pokušení, ale zbav nás od zlého“

Nebo obdobně v knize vyložené biblické „Blahoslavenství“

„Zdrávi, kdo změkčují, co uvnitř je tvrdé; obdrží fyzickou svěžest a sílu z vesmíru… Celiství, zkáze odporují ti, kdo rozpouštějí v sobě svou ztuhlou morálku; budou otevřeni, aby přijali nádheru plodů země…“
oproti tradičnímu textu:
„Blahoslavení tiší, nebo oni dědictví obdrží na zemi.“

Slova této knihy mohou příběh a myšlenky Ježíše Nazaretského přiblížit i lidem, kteří s tradičním křesťanstvím nemají nic společného. Obraz „ARAMEJSKÝ OTČENÁŠ“ vznikl v podstatě jako upoutávka na tuto knihu a její laskavý a moudrý text.

Celkovou úpravu a korekci textů do (překrásně formulované) češtiny provedla paní Ludmila Chrášťanská, která také v České republice vyučuje a pořádá pohybové a taneční meditace na slova „Aramejského Otčenáše“. Vice zde

V prosinci minulého roku se Ateliéru Cín 2010 podařilo kontaktovat samotného autora knihy pana Neila Douglase Klotze. Obraz "Aramejský Otčenáš" si tedy našel cestu až ke svému důležitějšímu spolu-tvůrci (autorovi jeho překrásného textu), kterého velmi potěšil. Neil Douglas Klotz souhlasil nejen s tímto prvotním kaligrafickým ztvárněním obsahu jeho knihy, ale také s výrobou dalších originálních obrazů s tímto jedinečným tématem.

Ateliér Cín 2010 se tedy chystá vytvořit ojedinělou sérii obrazů s textem "Aramejského Otčenáše" v různých barevných provedeních tak, aby si každý divák a čtenář mohl najít svůj vlastní způsob výtvarného ztvárnění, který bude "mluvit jeho řečí" (oblíbenou barvou).

První obrazový "Aramejský Otčenáš" už našel svého majitele a tak jsou v současnosti, pro zájemce, k dispozici pouze tištěné reprodukce o rozměrech 70 x 100 cm. Reprodukce "Aramejského Otčenáše" jsou vytvořené na základě objednávky, kus od kusu a všechny detaily záleží na domluvě a přání klienta.

Cena originálního obrazu "Aramejský Otčenáš" vytvořeného i na zakázku dle výběru barev klienta je 25 000,- Kč.

Velkoformátová reprodukce obrazu

Velkoformátová reprodukce je vytištěna na kvalitní papír 220g, bílou křídu, špičkovým tiskovým strojem.
Rozměr reprodukce je 70 x 100 cm a je vhodná k zarámování, nebo do pasparty.
Pravost reprodukce je zaručena slepotiskovým logem Ateliéru Cín 2010.
Cena reprodukce je 1 700,- Kč a doba dodání cca 14 dní.
Reprodukce můžete objednat ZDE